Spoločnosť ENJOY CHIPS S.E. bola založená až v roku 2018, však nadväzuje na 30tich ročnú skúsenosť s vývojom a výrobou inovatívnych chipsov pre rad známych privátnych značiek. Po spojení s pražskou investičnou skupinou Khypo s.r.o., prichádza s vlastnou značkou ENJOY CHIPS, ktorá nadväzuje na úspešnú históriu výroby inovatívnych chipsov.

Produktový rad ENJOY CHIPS je alternatívou rýchleho občerstvenia vo forme zemiakových lupienkov z čerstvo zozbieranej zeleniny.

Po starostlivom výbere najvhodnejšej zeleniny z miestnych zdrojov južného Talianska, nasleduje patentovaný výrobný proces ENJOY CHIPS. Ten zahŕňa transformáciu zozbieranej zeleniny spolu so zemiakovými vločkami do polotovaru, ktorý potom buď smažíme bez palmového oleje, alebo pečieme, bez nutnosti použitia umelých prísad, farbív alebo iných chemických prísad. Krása celého procesu je v tom, že sa riadi od zberu až po balenie vrecúška našou spoločnosťou.

ENJOY CHIPS sú vyrobené pomocou inovatívneho procesu spracovania čerstvo zozbieranej zeleniny a zemiakových vločiek. Celá výroba prebieha bez chemických prísad, umelých ingrediencií alebo farbív. Výrobok má vysoký obsah vlákniny, nízky obsah kalórií a soli a neobsahuje GMO.

Hlavný rozdiel je v použitých ingredienciách, inovatívnom procese výroby a výslednej prírodnej chuti. Do ENJOY CHIPS produktov sa nepoužívajú žiadne umelé prísady, farbivá, múka a ani palmový olej. Unikátne hlavne je, že nepoužívame múku ako spojivo medzi zeleninou a zemiakmi.

Ak si doprajete ENJOY CHIPS, ochutnáte skutočnú zeleninu a nie rastlinné náhrady. Patentovaný výrobný proces bol navrhnutý tak, aby zachoval skutočnú chuť použitej zeleniny bez kompromisov.

V produktoch ENJOY CHIPS sa nepoužívajú žiadne prísady ani dochucovadlá. Našou zásadou je nepoužívať palmový olej, múku, chemikálie, farbivá alebo konzervanty bežne využívané na zvýšenie alebo zachovanie chuti tak, ako to je pri bežných lupienkoch. Naša misia ENJOY CHIPS je práve na nepoužívaní týchto prísad založená.

Produkty ENJOY CHIPS sú vyrobené zo stopercentne prírodných surovín. Nepoužívame žiadne prísady, farbivá, chemikálie, látky zlepšujúce chuť, nepridávame múku a nevyužívame ani palmový olej. Prirodzená zeleninová chuť, ktorú ochutnáte pri konzumácii ENJOY CHIPS produktov, je skutočnou chuťou použitej zeleniny.

Na výrobu produktov ENJOY CHIPS môžeme použiť akúkoľvek dostupnú zeleninu. Prírodná príchuť tejto zeleniny bude uchovaná aj v konečnom produkte. Lupienky z červenej repy budú chutiť ako červená repa (cvikla); mrkvové lupienky budú chutiť ako mrkva, lupienky zo špenátu budú chutiť ako špenát… To preto, že sme skutočne použili suroviny bez ďalšieho nadbytočného spracovania, pri ktorom dochádza k zbytočným transformáciám pôvodnej suroviny.

Ako smažená tak aj pečená verzia ENJOY CHIPS sú zdravšie alternatívy ku klasickým lupienkom, a to hlavne s ohľadom na použité suroviny vo výrobnom procese.

Hlavným dôvodom, prečo majú produkty ENJOY CHIPS výživovú hodnotu, je ich výrobný proces. V ňom nie je nič umelé: používa sa na sto percent skutočná zelenina bez toho, aby bolo pridané niečo umelé alebo chemické. Lupienky boli navrhnuté ako zdravšia alternatíva existujúcich pochúťok. Celá podstata ENJOY CHIPS funguje s dôrazom na zdravie a hodnotnú výživu. Preto nepoužívame žiadne palmové oleje, pridané tuky alebo chuťové náhrady. Zároveň žiadne ingrediencie nie sú GMO.

Ostatné balené smažené pochúťky sú vyrobené na palmovom oleji, obsahujú soli a prísady s umelými aromatickými látkami a farbivami. ENJOY CHIPS produkty sú vždy prirodzené, s použitím minimálne 35 % alebo viac skutočnej zeleniny vo výrobnom procese. Výsledkom je výživné občerstvenie, ktoré uspokojí chuť do jedla bez pocitu viny. Väčšina ľudí vie, že iné balené pochúťky sú nezdravé, ale túžba po nich nás núti ich konzumovať. ENJOY CHIPS nám umožňuje túto túžbu uspokojiť bez pocitu viny, pretože len u nás viete, čo jete. Všetko je vyrobené z prírodných ingrediencií.

Rozdiel je vo výrobnom procese a výslednej chuti. ENJOY CHIPS sú vyrobené bez palmového oleja, múky a umelých prísad. Smažené ENJOY CHIPS nie sú až také mastné a ťažko stráviteľné ako iné smažené lupienky. Okrem toho, chuť ENJOY CHIPS vychádza z použitej zeleniny a nie použitého oleja! A v neposlednom rade sú ENJOY CHIPS bohatšie na vlákninu a majú nízky obsah soli. Ide o zeleninovú pochúťku, a preto nemusíte nič ľutovať!

ENJOY CHIPS môžu byť prispôsobené pre každý región, krajinu, zvyk a potrebu. Dokonca aj tvar môže byť vymyslený pre jednotlivé trhy a cieľové skupiny.

ENJOY CHIPS produkty sú vyvíjané s dôrazom na zdravý životný štýl. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o to, čo jedia a premýšľajú o tom, keďže im nie je ľahostajné vlastné zdravie.

Vzhľadom na to, že výrobný proces ENJOY CHIPS je riadený jednou spoločnosťou, dochádza k optimalizácii nákladov na dopravu. Zároveň elimináciou vedľajších výrobných procesov, ako je mrazenie alebo užívanie rôznych náhrad, je aj samotná výroba menej energeticky náročná. Aj to je podstatná vec, ktorá zapadá do našich hodnôt, ktoré chceme šíriť ďalej. Veríme, že je našou povinnosťou uprednostňovať výrobné procesy, ktorú sú šetrné k našej planéte.